Pietrean, condamnat la 5 ani de închisoare, s-a predat Poliției
În seara zilei de 31.05.2016, un alt bărbat de 29 de ani, din Piatra Neamț s-a predat polițiștilor pentru a fi încarcerat. Acesta a fost condamnat la 5 ani de închisoare, pentru săvârșirea mai multor infracțiuni de furt calificat. În fapt, în cursul anului 2013 inculpatul a pătruns prin efracție în sediului mai multor societăți comerciale, de unde a sustras aparatură electronică. Acesta a fost preluat si încarcerat în Penitenciarul Bacău.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)