Piatra-Neamț – Șofer în trafic cu o alcoolemie de peste 0.40 mg/l alcool pur în aerul expirat
La data de 14 mai 2018, un echipaj al Serviciului Rutier Neamț a depistat pe strada Fermelor din municipiul Piatra-Neamț, un autoturism condus de un bărbat de 54 de ani, din Piatra-Neamț, care se afla sub influența băuturilor alcoolice.
Acesta a fost testat cu aparatul alcooltest, care a indicat o valoare de peste 0.40 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatului i s-a reținut permisul de conducere iar acum este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de conducere a unui autovehicul pe drumurile publice sub influența băuturilor alcoolice.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)