Piatra-Neamț: Prins de polițiști înainte de a nenoroci pe cineva în trafic
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/politia-noaptea-roman-neamt.jpg)
La data de 3 octombrie, în jurul orei 08.57, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au depistat în trafic un bărbat, de 37 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe b-dul N. Dăscălescu din Piatra-Neamț.
Conducătorul auto, din comuna Ceahlău, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0.50 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Acesta a fost condus la spital, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii, cu exactitate, a alcoolemiei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
a transmis IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)