Piatra-Neamț: furt dintr-un centru comercial – autorul a trecut de casa de marcat cu un troller în care se aflau produse alimentare
La data de 4 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați, de către reprezentanții unui centru comercial, din Piatra-Neamț, cu privire la faptul că un bărbat a trecut de casele de marcat, cu un troller în care se aflau mai multe produse alimentare.
Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat faptul că, la data de 4 octombrie a.c., în jurul orei 22:00, un bărbat, în vârstă de 35 de ani , din Piatra-Neamț, ar fi sustras mai multe bunuri dintr-un centru comercial, din Piatra-Neamț, acesta fiind oprit de agenții de securitate.
Totodată, în urma documentării activității infracționale a rezultat faptul că, în cursul lunilor iunie și iulie a.c., bărbatul în cauză ar fi sustras dintr-o stație peco, din Piatra-Neamț, băuturi alcoolice.
În urma administrării materialului probator, bărbatul în cauză a fost reținut pentru 24 de ore, fiind cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, în formă continuată, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Daca a văzut că-i merge ,a continuat cu furaciunea!