Piatra-Neamț: Femeie semiconștientă, căzută în casă – Pompierii au intrat prin balcon
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/nuuuuuuuuuuuu.png)
În jurul orei 11.43, prin apel la 112, pompierii pietreni au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra Neamț.
La locul indicat s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra Neamț. Pompierii, cu ajutorul scării culisabile, au intrat pe balconul apartamentului situat la primul etaj, unde au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 80 de ani, căzută în baie, semiconștientă. Echipajul SMURD – EPA de la SAJ a acordat asistență medicală persoanei până la sosirea unui echipaj cu medic de la SAJ, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)