Piatra-Neamț: femeie la un pas de înec, în aval de podul de la Căprioara – Intervenție de urgență a pompierilor (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/inec.jpg)
În această dimineață, la ora 06:42, pompierii au fost înștiințați despre faptul că în municipiul Piatra Neamț se observă o persoană care e pe cale să se înece în apele râului Bistrița.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială complexă pentru intervenție, o autospecială pentru descarcerare, o barcă și o ambulanță SMURD TIM.
Ajunși la locul indicat, pompierii au identificat o persoană ce se afla în apele râului Bistrița, în aval de podul Căprioara.
Cu ajutorul bărcii pompierii au scos din apă o femeie de 63 de ani. Aceasta a fost preluată de echipajul SMURD TIM și transportată la UPU Piatra Neamț în stare de conștientă, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)