Piatra-Neamț: Femeie căzută în casă. Au intervenit pompierii și un echipaj al ambulanței
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/masina-interventie-pompieri.jpg)
Pompierii Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru descarcerare au avut o misiune de deblocare a unei uși la un apartament din municipiul Piatra Neamț (Piața Ștefan cel Mare).
Militarii au intrat în apartamentul situat la etajul 7 al blocului de locuințe, unde au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 80 de ani căzută în bucătărie. Un echipaj de la SAJ a preluat persoana și a transportat-o la UPU Piatra Neamț, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)