Piatra-Neamț: Dosar penal după ce s-a cățărat pe o stație de autobuz și i-a distrus acoperișul
Un bărbat din Piatra-Neamț a fost surprins de polițiștii locali în timp ce ”se răzbuna” pe acoperișul unui stații de autobuz, din cartierul Dărmănești.
Incidentul a avut loc pe strada Al. Ulmilor și a fost sesizat de cetățeanii care tranzitau zona, în Dispeceratul Poliției Locale, în după amiaza zilei de vineri, 04.11.2022. Ajuns la fața locului echipajul Biroului Ordine Publică a depistat un tânăr ce avea un comportament agresiv, în timp ce, urcat fiind pe acoperișul stației, lovea cu pumnii copertina din policarbonat.
A fost dat jos și condus la sediul Poliției Locale unde în urma identificării, i-au fost întocmite documentele necesare privind constatarea infracțiunii de distrugere. Persoana a fost predată agenților Poliției Municipiului Piatra-Neamț în vederea continuării cercetărilor și luării măsurilor legale care se impun în astfel de cazuri.
a transmis Poliția Locală Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/11/politia-locala-1-1-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/11/politia-locala-2-1-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/11/politia-locala-3-1-768x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)