(PIATRA-NEAMȚ) Doi copilași dispăruți ieri, găsiți de polițiștii locali acum 2 ore/Micuții au dormit azi noapte sub scările unei biserici (IMAGINI)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/loc-1.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/loc-2-1024x519.jpg)
Doi minori din comuna Războieni, dați dispăruți de rude în seara zilei de 29.01.2024, au fost depistați de polițiștii locali din cadrul S.D.PI. – Poliția Locală Piatra Neamț în centrul municipiului marți, 30.01.2024, în jurul orei 11.30.
Deși erau căutați de forțele de ordine, cei doi copii cu vârste de 8 respectiv 10 ani, depistați în Piața Ștefan cel Mare, însoțiți de o altă rudă majoră, au povestit polițiștilor locali că au dormit sub scările Bisericii Sfânta Parascheva din cauza faptului că au pierdut autobuzul care urma să-i transporte în localitatea de domiciliu. Au fost conduși la sediul Poliției Locale Piatra Neamț unde după identificare, au fost predați pe baza unor documente specifice, agenților Secției de Poliție Rurală 6 comuna Ștefan cel Mare – I.P.J. Neamț, în vederea luării măsurilor care se impun în cazul copiilor lăsați fără supraveghere de către părinți sau tutorii legali.
Informare transmisă de Poliția Locală Piatra-Neamț
Totul e bine atunci când se termină cu bine…
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)