Piatra-Neamț: Dezbatere Teologică în legătură cu Sinodul din Creta
Asociația CHRISTIANA din București, împreună Asociația Tagma, organizează, joi, 1 septembrie, ora 17.00, la Cinematograful Dacia, o conferință legată de Sinodul din Creta din luna iunie a acestui an.
Vor conferenția trei personalități ale teologiei contemporane: pr. prof. univ. dr. Vasile Mihoc – Facultatea de Teologie Sibiu, conf. univ. dr. Patriciu Vlaicu – Facultatea de Teologie Cluj și pr. prof. dr. Ciprian Bahrim – Seminarul Teologic Iași.
Intrarea este liberă, dezbaterea fiind moderată de domnul Dr. Pavel Chirilă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
exista inregistrare?
Au batut campii degeaba,tot invartindu se in jurul tolerantei ecumeniste
argumentele invitatilor nu sunt fondate ESTE FOARTE MULT ECUMENISM…….
In sfarsit o dezbatere publica pe aceasta tema !