Piatra Neamț: Bunicuță salvată la timp de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/pompieri-masina-autospeciala-1024x688-1-2-1.jpg)
În această dimineață, în jurul orei 08:45, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat pe strada Nicolae Iorga din municipiul Piatra Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul echipamentelor specifice, pompierii au patruns în apartamentul situat la etajul patru. În interiorul apartamentului pompierii au găsit o femeie de 83 de ani căzuta într-o cameră. Aceasta a fost evaluată de echipajul SMURD dar a refuzat transportul la spital.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)