Piatra-Neamț: Bătrână de 94 de ani, salvată de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/pompieri-1-1.jpg)
În jurul orei 12:37, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat pe Aleea Plaiului din municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Pompierii, cu ajutorul scării culisabile, au pătruns printr-o fereastră deschisă, în apartamentul situat la al doilea etaj. În interiorul apartamentului, pompierii au constatat că o femeie de 94 de ani era căzută în holul locuinței. Femeia a primit primul ajutor calificat la locul evenimentului de la echipajul SMURD, ulterior fiind transportată la UPU Piatra Neamț.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)