Piața a devenit parcare iar parcarea piață
În urma incendiului care a mistuit Piața Centrală din Piatra Neamț comercianții au fost nevoiți să se adapteze la situație și și-au mutat tarabele în zonele de parcare din jurul pieței iar pe locul unde a fost piața înainte acum parchează mașinile.
Sperăm ca situația tragi-comică să se termine, mai ales că am cam obosit să numărăm politicienii care au anunțat că reconstruiesc piața, și ne-am săturat să auzim de tot felul de termene limită la care aceasta va fi gata.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
După spusele doamnei Vice piață este gata ,si acum construiesc apartamente pentru saracii națiunii si apoi vor consolida muntele coală.Sunt penibili .Ăștia chiar cred si ei ceea ce spun.