Persoană în vârstă, salvată de pompieri după ce a zăcut zile în șir pe podea, în casă
Luni, 20.03.2017, la ora 21:28, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin SNUAU 112 despre faptul că o persoană în vârstă de 72 ani din Piatra Neamţ nu mai răspunde de câteva zile la telefon și nici nu a mai fost văzută de vecini. La adresa indicată de apelant, s-au deplasat 3 pompieri militari cu o autospecială de descarcerare din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamţ. Salvatorii au pătruns în apartamentul aflat la etajul 4 prin forţarea uşii de la intrare, utilizând echipamentele de descarcerare. Persoana de 72 de ani a fost găsită căzută pe pardoseală, în stare de conştienţă, fiind predată echipajului SAJ prezent la locul intervenţiei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)