Pentru asemenea fapte, ar fi meritat o pedeapsă mult mai mare – Bărbat din Neamț, condus la Penitenciarul Bacău. Opt ani va sta după gratii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/arest-1024x681.jpg)
La data de 8 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 34 de ani, din Icușești.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de 8 ani, pentru săvârșirea infracțiunilor de agresiune sexuală și viol.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
*IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)