Pensionarul care și-a pierdut ieri banii i-a recuperat de la Poliția Locală
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/03/bani-predati-1024x498.jpg)
Aparținătorul sumei de bani pierdută în cursul zilei de joi, 14 martie 2019, a reintrat în posesia acesteia. (click aici)
Este vorba despre o persoana în vârstă de 89 de ani, din Piatra-Neamț, care a pierdut banii, imediat după ce și-a scos pensia de la bancomat. Bărbatul s-a prezentat la sediul Poliției Locale Piatra-Neamț, în cursul zilei de vineri, 15 martie și a reintrat în posesia sumei pierdute, pe baza unui proces verbal de predare – primire și a actelor de identitate prezentate.
Bancnotele au fost găsite pe jos, în fața unui ATM din Piatra-Neamț, de către o femeie în vârstă de 42 de ani, tot din Piatra-Neamț, care le-a și predat imediat unei patrule a Poliției Locale Piatra-Neamț, ce se afla în zonă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)