PDL/PNL se chinuie de 10 ani să termine Palatul Justiției din Piatra-Neamț dar nu le iese
Acum vreo 10 ani, PDL actualmente PNL, s-a apucat de făcut o clădire în Piatra-Neamț numită Palatul Justiției. Cu multă nesimțire au obținut aprobările necesare pentru a profana locul și s-au apucat de construcție clădirea pe amplasamentul unui fost cimitir (NECROPOLA MEDIEVALA – DARMANESTI)
La fel ca și grădinița de la Speranța, și Palatul Justiției a rămas o investiție în paragină de care nu mai vorbește nimeni dar care a înghițit bani serioși.
Ce am putea spune mai mult decât vedeți și dumneavoastră. O gașcă de incompetenți care se chinuie de 10 ani să facă o clădire, dar ne vorbesc despre autostrăzi și avioane.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/palatul-justitiei-scaled.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
DACA ERA PE VREMEA LUI NICU IN 6 LUNI ERA GATA.