Patru persoane au fost rănite în urma unui accident rutier, la Săvinești
La data de 15 august a.c., în jurul orei 21:40, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Săvinești.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un tânăr în vârstă de 20 de ani, din Piatra Șoimului, conducea un autoturism în localitatea Săvinești, ar fi pătruns în intersecție fără a se asigura, intrând în coliziune cu un autoturism condus un bărbat în vârstă de 40 ani, din județul Vrancea, ce se deplasa din direcția Piatra-Neamț spre Bacău.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a tânărului de 20 de ani și a altor 3 persoane cu vârste cuprinse între 19 și 52 de ani, pasageri în ambele autoturisme.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.” a transmis insp. Ciofu Ramona.