Pacient transportat cu elicopterul SMURD de la Piatra-Neamț la Iași
Ca urmare a unei solicitări venite de la Spitalul Județean de Urgență Piatra-Neamț, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț a acționat în jurul orei 19.45 pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț.
Potrivit ISU Neamț, elicopterul SMURD a preluat și transportat un bărbat de 65 de ani la Institutul de boli cardiovasculare din municipiul Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)