Pacient în stare gravă, dus cu elicopterul SMURD la neurochirurgie Iași
În această dimineață, un pacient aflat în stare gravă a fost preluat de pe stadionul din Piatra-Neamț de un elicopter SMURD și transportat de urgență la Iași.
Este vorba de un pacient transferat de la CPU Tîrgu Neamț, de 24 de ani, cu un traumatism cranio-cerebral grav, complex, cu fractură craniană și cu hemoragie. Potrivit purtătorului de cuvânt al SJU Piatra-Neamț nu se cunosc detalii despre ceea ce a provocat aceste traumatisme, pacientul fiind găsit în comă.
„Pacientul este în stare gravă, este intubat și va merge la Neurochirurgie la Iași.”, a mai declarat dr. Silviu Verzea, purtător de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț pentru ziarpiatraneamt.ro.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Multă sănătate pacientului sa trăiască și își va revenit dacă este întrucât și dus la spital la. Iasi
Multă sănătate să treacă cu bine peste acest moment greu!
Multa sanatate !
Sănătate și numai bine! Doamne ajuta!
Dmne ajutal.Sanatate multa.
Multa sanatate, sa treaca de greu
Am vazut dimineata trecand elicopterul dar nu ma asteptam la o astfel de stire! Multa sanatate pacientului!
Doamne ajuta!
Sanatate sa i dea Dumnezeu!
Multa sanatate!