Pacient preluat de urgență de un elicopter SMURD de pe stadionul din Piatra-Neamț
Ca urmare a unei solicitări venite de la Spitalul Județean de Urgență Piatra-Neamț, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț va acționa pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț.
„Elicopterul SMURD va prelua un bărbat de 60 de ani pentru a fi transportat la Institutul de Boli Cardiovasculare din municipiul Iași.”, a transmis Irina Popa, purtător de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)