Pacient din Neamț transportat de urgență cu elicopterul SMURD la Iași
În această după-amiază a avut loc o misiune de asigurare măsuri PSI la aterizare/decolare elicopter în municipiul Roman.
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD în municipiul Roman. Elicopterul a preluat și transportat un bărbat de 49 de ani la IBCV din municipiul Iași.
a transmis ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)