Organizația PSD Neamț a intrat în plină campanie electorală. Ținta: 5 deputați și 2 senatori
Vineri, 11 noiembrie, la sediul PSD a avut loc o conferință de presă susținută de primii pe listele candidaților pentru Camera Deputaților și Senat, Ioan Munteanu, respectiv Emilia Arcan.
Subiectul conferinței a fost legat de debutul campaniei electorale pentru alegerile parlamentare din 11 decembrie. Ținta PSD rămâne în continuare obținerea a 5 mandate de deputați și 2 de senatori. „Din sondajele pe care le avem, e posibil ca în Neamț 1 mandat de deputat să fie luat de ALDE. Altfel, celelalte 3 de deputați se duc la PNL.”, a declarat Ioan Munteanu, candidat la Camera Deputaților.
„A fost o precampanie, zicem noi, destul de reușită, ne-am axat mai mult pe activitatea politică a PSD, am avut întâlniri politice pe zone. Eu m-am axat mai mult pe partea de oraș. Pe parcursul anilor eu am desfășurat activitate politică pe zona rurală și vă spun că în zona urbană e mult mai greu, pentru că aici a dominat mult culoarea portocalie. Rolulul nostru este să aducem la cunoștința oamenilor cine este PNL-ul de astăzi. Este PDL-ul de ieri. Nu punem la îndoială inteligența electoratului, doar că unii au uitat momentele grele în perioadele de guvernare Băsescu-Boc-Udrea-Anastase și ceilalți. Noi avem un program bine întocmit, începând de la relaxarea fiscală, agricultură, sănătate, educație. Doar PSD are un program clar de guvernare. Sunt convinsă că vom avea majoritate și posibilitatea de a avea guvernarea pentru a pune programul în practică.”, a declarat Emilia Arcan, candidat la Senat.
Întrebat dacă doar două mari alternative politice sunt un lucru benefic pentru democrație, Ioan Munteanu a răspuns că „Pentru democrație este corect, dar pentru România nu este momentul. Opțiunile sunt diversificate, oamenii sunt nemulțumiți pe segmente, și atunci dă-i posibilitatea să își arate opțiunea. Important e să nu o pierzi pentru că dacă opțiunea nu face pragul electoral, votul ajunge tot la PSD sau PNL, cei care împart resturile ce nu intră în Parlament.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Incercati sa postati o parere critica pe orice pagina pesedista si va asigur ca e ultima oara. Locul doi de la deputati, Dan Andrusca, e icoana incompetentei propulsate politic. In guvernarea Ponta a fost sef pe la diferite institutii de unde a fost demis pentru ca a fost un incompetent. PSD Neamt il propune pe locul doi inaintea tinerilor. Asta e schimbare?
ADMIN: Pai va spun eu cine sunt incompetenții și vinovații. Unul sunteti dumneavoastră. Când o sa aveți caracterul necesar sa comentați cu nume și prenume atunci veti avea dreptul sa spuneti că cineva e incompetent …pana atunci nu pot decat sa va consider un postac politic si sa va aprob acest comentariu doar ca sa va iau in balon 🙂
Dlor dati-ne un singur motiv si o singura realizare a celor doi amploiati din foto ,in judetul Neamt si sa vedem daca merita sa fie votati.
..asteptam galeţâli ,şiubotili ,pixili ,halatili si alte „tili”
Consider că programul de guvernare prezentat de PSD, este cel mai realist program în raport cu promisiunile celorlalte partide. Va doresc succes in castigarea alegerilor.Doresc sa aiba mai multa grija fața de : pensionari, bugetari, persoane cu dezabilitati, și celelalte categorii de persoane cu nivel de trai scazut.
Mentionez ca nu am mai facut comentarii de acest fel. De ce nu acceptati publicarea acestui mesaj ? Vreau sa vad duplicatul acestui mesaj ! OK ?
A mai aparut un lingau pe forum, ce ai primit baiete ? Ai primit vreo galeata si vreo bricheta ?
Consider că programul de guvernare prezentat de PSD, este cel mai realist program în raport cu promisiunile celorlalte partide. Va doresc succes in castigarea alegerilor.Doresc sa aiba mai multa grija fața de : pensionari, bugetari, persoane cu dezabilitati, și celelalte categorii de persoane cu nivel de trai scazut.