OFICIAL despre Ziua Marinei
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/covid-1024x512-1.png)
Potrivit ziarbicaz.ro care a cerut un punct de vedere oficial Primarului orașului Bicaz, Nicolae Sălăgean, din cauza situației epidemiologice actuale, NU se va organiza niciun fel de activitate dedicată Zilei Marinei. Cel mai probabil, conștienți fiind de contextul dat, nici organizatorii Portului Bicaz nu au trimis o solicitare Primăriei în acest sens.
Prin urmare, ziua de 15 august, o zi cu dublă semnificație pentru românii care prăznuiesc și Adormirea Maicii Domnului va rămâne în acest an, la fel ca și în anul precedent, o simplă zi din calendar.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ce bine ca nu se organizeaza nimic..am fi asistat la o alta spalare de bani..de data asta la propriu…
Dupa bunul obicei, de-acum obisnuinta, primaria nu mai face nimic, dar chiar NIMIC!