„Offline Fest”, evenimentul care încurajează deconectarea de aparate şi conectarea cu ceilalţi oameni
Sâmbătă, 11 august, începând cu ora 14:00, copii, părinţi, prieteni sunt așteptați La Caiace pentru a petrece câteva ore de neuitat, fără telefoane mobile sau alte dispozitive performante.
Denumit „Offline Fest”, evenimentul încurajează deconectarea de aparate şi conectarea cu ceilalţi oameni.
Ideea a luat naştere şi a prins contur în cadrul Asociaţiei „Comunitatea Noastră”, cu ajutorul celor de La Caiace, Biblioteca Stradală Piatra-Neamț şi Ludoteca Piatra-Neamţ.
„În ziua de astăzi, aproape toată lumea are un smartphone sau orice alt dispozitiv performant de acest gen şi măcar o dată ne-a părut rău că am petrecut mai mult timp pe acesta decât cu familia sau afară. Offline Fest încurajează deconectarea de aparate şi conectarea cu ceilalţi oameni. Ia-ţi prietenii, copiii sau părinţii şi veniţi pentru a vă juca împreună şi pentru a vă face amintiri ” , transmit organizatorii.
Festivalul nu are limită de vârstă, fiind destinat tuturor oamenilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)