Odihnă veșnică! Un veteran a fost condus astăzi pe ultimul drum, în comuna Ceahlău
Un veteran al teatrelor de operații din Irak și Afganistan a plecat la ceruri mult prea devreme, la vârsta de doar 48 de ani. Vasile Secuiu a fost înmormântat astăzi, 30 iulie, în comuna Ceahlău. Dumnezeu să îl odihnească!
Un mesaj de despărțire, de la camarazi:
Un veteran al teatrelor de operații s-a alăturat batalionului din ceruri!
A fost acolo departe, sub drapelul României și nu a uitat niciodată ce înseamnă să-ți aperi țara într-o lume în care valorile s-au schimbat.
Drag camarad, ne-ai părăsit prea repede. Noi, cei din spate, nu te vom niciodată pentru sacrificiul tău și al familiei ce s-a bucurat prea puțin de prezența ta, după trecerea în rezervă!
Drum lin, camarade!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/07/secuiu-2-576x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/07/secuiu-1.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)