Oboseala și-a spus cuvântul: A pierdut controlul volanului și s-a oprit în stâlp – Un bărbat a fost rănit
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/ambb.jpg)
La data de 4 iulie a.c., în jurul orei 13.30, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe o stradă din Târgu-Neamț.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că, în timp ce o femeie, de 36 de ani, din Vânători-Neamț, conducea un autoturism pe strada Ștefan cel Mare, pe un sector de drum în curbă la stânga, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, moment în care a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un stâlp de electricitate.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea unui bărbat, de 63 de ani, din Vânători-Neamț, pasager în același autoturism.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)