IMAGINI/O viață întreagă înainte, încheiată tragic: una dintre victimele accidentului de pe E85 a murit, în ciuda manevrelor de resuscitare. Avea doar 23 de ani…
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/accident-2.jpg)
În articolul precedent informam despre un grav accident rutier care s-a produs pe E85 în Cordun, zona depozitului Lidl. În evenimentul rutier au fost implicate 2 camioane și două autoturisme. Din nefericire, una dintre victimele cumplitului accident, un tânăr de numai 23 de ani aflat într-unul din cele 2 autoturisme, nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decedat:
Forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Roman și SAJ Roman intervin în aceste momente la un accident rutier produs pe E 85 în comuna Cordun (în zona depozitului Lidl).
În accidentul rutier au fost implicate 2 TIR-uri și două autoturisme. În autoturisme se aflau câte două persoane iar în TIR-uri erau doar conducătorii auto.
Până la sosirea forțelor de intervenție trei persoane (2 dintr-un autoturism și 1 dintr-un TIR) s-au autoevacuat.
Pompierii au acționat pentru descarcerarea unui bărbat, conducătorul unui TIR, care a fost preluat ulterior de un echipaj SAJ și transportat la CPU Roman.
Într-unul dintre autoturisme erau 2 persoane încarcerate.
Pompierii au intervenit pentru descarcerearea acestora.
Uneia dintre acestea, care se află în stare de semiconstiență, i se aplică manevre de resuscitare de echipajul SMURD TIM.
Cealaltă victimă, pasageră în autoturism, este o femeie de 20 de ani. Aceasta a fost preluată de un echipaj de la SAJ, în stare de conștiență, și este transportată la spital, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/tir-1.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/01/tir-2.jpg)
UPDATE ISU:
Din păcate, victima, un bărbat de 23 de ani, nu a răspuns manevrelor de resuscitare. Medicul de pe ambulanța SMURD TIM a declarat decesul acestuia.
Condoleanțe familiei!
Pe aceeași temă:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)