O viață cât un centenar: O femeie din Bodești a fost premiată la împlinirea vârstei de 100 de ani (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/12/100a.jpg)
Doamna Romilă Aglaia din satul Corni, comuna Bodești, a fost premiată astăzi de către reprezentanții Primăriei Bodești cu ocazia împlinirii frumoasei vârste de 100 de ani.
Bunica Aglaia face parte dintr-o familie numeroasă, cu 14 frați, ea fiind ultima rămasă în viață. Are doi copii, 8 nepoți și 9 strănepoți, care îi bucură zilele.
Primarul Comunei Bodești, Marinel Barna, a fost alături de familie, oferindu-i în dar doamnei Romilă Aglaia, pe lângă altele, suma de 1000 de lei din fondul Primăriei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
LA MULTI SI BINECUVANTATI ANI!
FELICITARI! Bunul Dumneze sa o primeasca in RAI!