O ultimă zi de duminică din viața unui bătrân: s-a stins singur, într-un apartament din Piatra-Neamț
Duminică, la ora 13:20, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada 22 Decembrie în municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au intrat pe fereastră în apartamentul situat la primul etaj. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 74 de ani, căzut într-o cameră, ce nu prezenta semne vitale, a transmis ISU Neamț.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)