O turistă și-a rupt piciorul pe Ceahlău. Intervine Salvamont
Salvamont Neamț intervine în aceste momente în urma unui apel 112 pentru acordarea primului ajutor și transportul unei turiste din București cu fractură de membru inferior. Accidentul s-a petrecut în zona Bombișul Viezuri, pe traseul ce duce la Cascada Duruitoarea.
UPDATE: Echipa de intervenție, dupa imobilizarea membrului în atela vacumatică, a transportat victima până în Stațiunea Durău, de unde a fost preluată de SMURD.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/salvamont-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)