O să îți vină să țipi când citești! La primărie nu au locuințe pentru spital
Știți primăria Piatra-Neamț, cea care administrează peste 1.500 de locuințe din Piatra-Neamț, cea care dă locuințe aproape gratuit tuturor asistaților social, care ne anunță că onorează toate cererile de ANL-uri, care zice că nu mai poate de grija medicilor și așa mai departe?
Priviți răspunsul dat spitalului din Piatra-Neamț la o solicitare de acordare a unei locuințe de serviciu. Din 1.500 locuințe, primăria nu găsește una pentru spital în condițiile în care avem cadre medicale plecate de la spitalul din Piatra-Neamț la Buhuși și în alte orașe pentru că acolo au primit locuințe.
Și ne mai întrebăm de ce nu vin medicii tineri la Piatra-Neamț …
Iosub Robert
Nu mi vine sa tip.
mirific, nu a mers cu sacosa la madam sef de serviciu investitii; oricum de cind s-a ales primar a dat doar semne ca apreciaza doar angajatii care aduna spaga; asta e modelul de acum inainte de functionar in primarie