O provocare prinde contur și în Piatra-Neamț: „Dansul pe stradă”
O provocare pe facebook promovează și susține dansul în stradă. Condițiile sunt următoarele: opriți la un semafor în timp ce el este rosu, coborâți și faceți un dans, nu contează stilul. Timpul de dans este pe toată durata roșu-verde.
Provocarea este susținută de Geo Pahome, membru al formației Los Anonimos, din Piatra-Neamț care, la rândul său, și-a provocat câțiva prieteni să facă la fel.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)