O oală uitată pe foc în cartierul Dărmănești a alertat pompierii
În această dimineață, în jurul orei 9.30, prin apel la 112 s-a anunțat un posibil incendiu la un bloc de 10 etaje în municipiul Piatra-Neamț, zona Tic-Tac, Dărmănești. De la ISU Neamț s-a deplasat un echipaj cu pompieri și autospecială de stingere.
La fața locului s-a constatat că nu era vorba despre un incendiu propriu-zis, ci o persoană a uitat mâncarea pe foc.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)