O fetiță de cinci ani, salvată de pompieri după ce s-a blocat în apartament
Marţi, 07 martie a.c, la ora 18:54, Dispeceratul Integrat ISU-Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin SNUAU 112 despre faptul că un minor de cinci ani din mun. Piatra Neamţ a rămas blocat în apartament. La adresa indicată de apelant, s-au deplasat șase pompieri cu o autospecială de descarcerare şi o autospecială SMURD, din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamţ. Salvatorii au acționat pentru deblocarea ușii cu accesoriile specifice, înăuntru fiind identificată o fetița. Paramedicii au evaluat starea medicală a copilului, fără a fi identificate probleme de sănătate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)