O femeie de 65 de ani, găsită fără suflare într-un apartament din Piatra-Neamț
Sâmbătă, 11 septembrie, în jurul 11:35, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe din strada 1 Decembrie 1918, municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de descarcerare din cadrul Detașamentului Piatra Neamț și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Cu ajutorul procedeelor și echipamentelor specifice, pompierii au patruns în apartamentul situat la al treilea etaj, unde au găsit o femeie de 65 de ani ce nu prezenta semne vitale.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)