O bătrână va scăpa de sărăcie și nevoi cu sprijinul TSD Neamț și deputatului Ciprian Șerban
În această seară am publicat un articol în care spuneam că Bătrâna Valeria dintr-un sat de la granița cu județul Neamț are nevoie de un loc la un azil.
În doar 6 minute de la publicarea articolului am fost contactați de la organizația TSD Neamț (Tineretul Social Demcrat Neamț) de către președintele TSD Neamț și deputatul Ciprian Șerban, care s-a oferit ca în numele TSD să se ocupe de acest caz gestionat de Asociația Născută Înger din Piatra-Neamț, în sensul în care să plătească din banii strânși de la membri azilul pentru bătrână. Un efort colectiv pentru a salva o bătrână.
Acesta nu este primul caz în care s-a implicat TSD Neamț.
În urmă cu un an, văzând cazul șocant al unei bătrâne paralizate din Neamț care a fost scoasă din casă de rude (click aici pentru articol), deputatul PSD de Neamț, Ciprian Șerban, a decis să se implice cu adevărat. (click aici pentru a citi despre gestul umanitar). De asemenea, în vara acestui an, în urma unui apelului umanitar pentru tatăl a trei copii din comuna Văleni, cu cancer laringian, domnul deputat Ciprian Șerban s-a oferit să suporte în totalitate costurile RMN-ului.
Acestea sunt doar câteva dintre cazurile umanitare în care organizația TSD Neamț și deputatul Ciprian Șerban s-au implicat. Doar prin astfel de gesturi, bătrânii, bolnavii, copiii nimănui pot primi o șansă la o viață normală, iar puterea exemplului sperăm să îi inspire pe cât mai mulți.
Caz rezolvat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)