O autoutilitară a luat foc pe strada Ana Ipătescu
Joi, 14.05.2015, la ora 11:42, Dispeceratul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava” al judeţului Neamţ a fost anunţat că a izbucnit un incendiu la o autoutilitară în municipiul Piatra Neamţ, strada Ana Ipătescu. La locul indicat s-au deplasat şase subofiţeri din cadrul Detaşamentului de Pompieri Piatra Neamţ cu o autospecială de lucru cu apă şi spumă. La sosirea militarilor, incendiul cuprindea cabina autoutilitarei, existând posibilitatea ca flăcările să se extindă către un autoturism parcat în apropiere. Pompierii au stins în scurt timp incendiul, în urma căruia au ars elementele combustibile din cabină, fără ca flăcările să ajungă la compartimentul motor al maşinii sau către autoturismul din apropiere. Cauza probabilă a incendiului: fumatul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)