Nu va jucaţi cu focul…
La ora 13.50, Detaşamentul de Pompieri Roman a fost alertat şi a intervenit cu 5 subofiţeri şi o autospecială pentru localizarea şi stingerea unui incendiu izbucnit la un depozit de furaje dintr-o gospodărie (aparţinând lui Victor D.), situată în localitatea Valea Ursului.
Incendiul a fost cauzat de jocul copiilor cu focul (Laura S., în vârstă de 4 ani, s-a jucat cu chibriturile în apropierea depozitului de furaje, generând incendiul). Au ars 10 tone de furaje (lucernă) şi depozitul de furaje (construit din lemn cu învelitoare din tablă).
La intervenţie a participat şi SVSU Oniceni cu o autospecială.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)