Nu mai răspundea la telefon și nici la ușă… Fratele său a alertat pompierii însă a fost prea târziu
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/mort.jpg)
Prin apel la 112, seara trecută, la ora 18:33, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Ștefan cel Mare din orașul Târgu Neamț.
„Apelul a fost efectuat de fratele unui bărbat care nu răspunde la telefon și nici la ușă.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Pompierii, cu ajutorul scării culisabile, au intrat prin balcon în apartamentul situat la al doilea etaj. Într-una din camere a fost găsit un bărbat de 78 de ani fără semne vitale.”, a declarat Lt. Irina Popa, ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)