Nici nu a inceput bine campania si hotii fura bannere electorale
Polițistii Secției nr. 1 Poliție Rurală Borlesti efectuează cercetări în urma unei sesizări, depuse în dimineața de 9 noiembrie 2012, de către un candidat pentru funcția de deputat, care a reclamat că în jurul orei 09.00 a constatat lipsa unui banner, montat în satul Borlesti, comuna Borlesti. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, polițistii continuând cercetările în vederea identificării autorilor si tragerii la răspundere penală.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Un bener electoral de nota 20;Pe cubul din fata cinema pietricica pe una din fete pe un fond albastru marin foarte multi rechini iar mai jos ;Dreapte garanteaza justitia dreapta”,Nu inteleg cine sunt rechinii;cei din dreapta sau cei din justitie.Sa creada fiecare ce vrea ca este adevarat indiferent de varianta