Nemțenii Mihai Mihuț și Dragoș Cîmpanu, pe podium la Cupa României Seniori – lupte greco-romane
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2017/06/19060148_850071058477609_7748764859016667210_n.jpg)
Doi luptători de greco-romane, originari din Piatra-Neamț, Dragoș Cîmpanu și Mihai Mihuț, au participat în perioada 14-15 iunie, la Constanța, la Cupa României Seniori.
„A venit acasă şi a plecat pentru a concura. Are o voinţă de fier şi am încredere că va face o figură frumoasă. Are destulă experienţă încât să îşi dorească o clasare pe podium“, a spus despre Dragoș Cîmpanu Ion Purcariu, antrenor la Clubul Sportiv Ceahlăul Piatra-Neamț, înainte de competiție.
Dragoş Cîmpanu, din partea CS Ceahlăul Piatra-Neamț, a concurat la Constanţa la categoria „59 kg“. În aceeași competiție, Mihai Mihuţ, legitimat la Astra Arad, a intrat în luptă la categoria „66 kg“.
Cei doi nemțeni au urcat pe podimul competiției. Astfel, Mihai Mihuț a obținut aur, iar Dragoș Cîmpanu bronz. Felicitări, campionilor!
Rezultate complete aici.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Bravo, Dragoș! Ești de neoprit la orice vârstă! Ține-o tot așa și ia-le aurul la anu’!😊😉
Bravo Dragos!
VA UREZ SUCCES IN CONTINUARE .FELICITARI
Felicitări DRAGOȘ.
Felicitări!
Felicitări prieten drag!!!
Felicitări! !
Bravlo voa
Merită tot respectul!!
Bravo…
Felicitari!!