Nemțenii, la rapel. Au fost raportate 13 reacții adverse
DSP Neamț informează că în județul Neamț au fost primite 11.449 de doze de vaccin împotriva covid-19: 10939 doze Pfizer BioNTech și 510 doze Moderna, în 9 tranșe.
În perioada 4 ianuarie – 6 februarie, în județul Neamț, au fost administrate 11.150 doze de vaccin, din care 2.004 doza a 2-a. Au fost raportate 13 reacții adverse generale.
În ultima săptămână au fost administrate 2.545 de doze de vaccin. 1.574 persoane au fost vaccinate cu doza 1 și 971 cu doza de rapel.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/rapel.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/centre.png)
Au continuat activitățile de pregătire a centrelor de vaccinare pentru Campania de vaccinare: autorizarea centrelor de vaccinare, amenajarea centrelor de vaccinare, identificarea personalului din echipele de vaccinare.
Începând cu data de 15 februarie este planificată deschiderea a 4 centre noi de vaccinare în care va fi utilizat vaccinul AstraZeneca.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Bună ziua! De ce pentru Piatra Neamț nu sunt vaccinuri, de peste 10 zile, implicit nu se pot face programări!?