Neamț: Tentativă de suicid aseară
Un echipaj al ambulanței a intervenit ieri, 10 februarie, în jurul orei 18:23, pentru a acorda primul ajutor unui bărbat care a vrut să-și încheie socotelile cu viața, în satul Boiștea, comuna Petricani.
Potrivit comunicatului SAJ, pacientul, în vârstă de 30 ani, a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la CPU Spital Tg. Neamţ după care a fost transportat de un echipaj cu medic la CPU Spital Roman, cu următorul diagnostic, tentativă de suicid prin spânzurare , comă gr.IV.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)