NEAMȚ: Stâlp de susținere a unei linii electrice, rupt de o macara
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/66935386_884555448576645_1836435901606002688_n.jpg)
Astăzi, 16 iulie, pompierii au asigurat măsuri PSI la un stâlp de susținere a unor fire electrice rupt în com Grințieș, sat Grințieș.
Potrivit ISU Neamț, stâlpul a fost rupt de bratul unei macarale. Susținea o linie electrică aeriană cu conductori neizolați. Echipajul de pompieri de la Garda Poiana Teiului a asigurat măsurile PSI, cât timp echipa specializată a luat măsurile de repunere în funcțiune a alimentării cu energie electrică.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)