NEAMȚ: Salvat din ștreang în ultima clipă, a dispărut în pădure
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/69836091_2354934204758390_4448666965589884928_o-1024x576.jpg)
O familie din Grințieș trece printr-o adevărată dramă. Un bărbat de aproximativ 47 de ani a fost găsit ieri spânzurat în curtea casei. A fost salvat din ștreang de un membru al familiei, însă la scurt timp acesta a dispărut, fugind în munții Bistriței-Grințieș, ne-au declarat localnicii.
Familia a alertat autoritățile și a fost demarată azi-noapte o acțiune de căutare a acestuia. Cei de la Salvamont Neamț, alături de alte instituții de sprijin (pompieri, jandarmi, polițiști), l-au căutat toată noaptea, fără succes.
În cursul dimineții, bărbatul a revenit singur acasă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)