NEAMȚ: Să fii OM nu te costă nimic – Un bărbat căzut pe stradă a primit ajutor de la jandarmi – IMAGINI
În această dimineață, în Bicaz, unui bărbat i s-a făcut rău și a căzut pe trotuar. Un echipaj al jandarmeriei care s-a aflat din întâmplare la locul potrivit a intervenit imediat oferind primul ajutor, solicitând totodată și un echipaj al Serviciului de Ambulanță.
Cel mai probabil, din informațiile martorilor, bărbatul a suferit o criză de epilepsie.
Felicitări pentru inițiativă, oameni buni!
Sursa/Foto: ziarbicaz.ro
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)