NEAMȚ: Persoană căzută, preluată pe targă și transportată la compartimentul de primiri urgențe
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/smurd-interventie-2.jpg)
Prin apel la112, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană este căzută într-o zonă împădurită din localitatea Siliștea, comuna Români.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Roman cu un autoturism de serviciu, un UTV și o ambulanță SMURD.
Pompierii au găsit la locul indicat un bărbat de 60 ani, conștient. Persoana a fost preluată pe targă și transportată pe o distanță de 200 m până la UTV, ulterior fiind preluată de echipajul SMURD și transportată la CPU Roman, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)