NEAMȚ: O butelie, la un pas de a produce victime
În această dimineață, în jurul orei 09:45, pompierii au fost înștiințați că în localitatea Dreptu din comuna Poiana Teiului a avut loc o explozie a unei butelii ce se afla în bucătăria unei locuințe.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Poiana Teiului, Garda nr. 2 de Intervenție Poiana Teiului și SAJ Borca.
a transmis ISU Neamț
Ajunse la locul solicitării, forțele de intervenție au constatat că explozia s-a produs fără producerea unui incendiu și a produs pagube materiale în bucătărie.
Proprietara locuinței în vârstă de 86 de ani a fost asistată de echipajul SAJ deoarece a suferit un atac de panică.
Evenimentul s-a produs din cauza unor acumulari de gaze în încăpere ca urmare a fisurării furtunului de alimentare al buteliei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)