NEAMȚ: Motivul pentru care două familii de rromi s-au luat la bătaie
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/10/mascat-2-750x530.jpg)
În această seară a avut loc un scandal de proporții în comuna Bodești, fiind necesară intervenția autorităților.
Surse din comună ne-au declarat că pe baza unui conflict mai vechi legat de un teren, 2 familii de rromi din comuna Bodești s-au luat la bătaie. În urma conflictului, câteva persoane au ajuns la spital, având nevoie de îngrijiri medicale. Cele două familii revendică aceeași suprafață de teren.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Cred ca-s foarte amatori sa si cultive acea suprafata de teren !!